آیا محصولات Orthomol واقعا مفیدند و توصیه می شوند؟

بله. محصولات Orthomol به عنوان برنامه ی غذایی به منظور درمان یا به عنوان مکمل های خوراکی شناخته شده اند. برای کسانیکه بیمار هستند و یا دچار عوارض دارویی شده اند به عنو ان برنامه غذایی و زمانیکه برنامه ی غذایی روزانه مواد حیاتی مورد نیاز بدن را تامین نمی کند و یا بدن در دوره ی خاصی قرار دارد (مانند دوران بارداری) که به مواد مغذی نیاز بیشتری دارد، به عنوان داروی درمانی پیشنهاد می شود.

آیا مدرکی برای اثبات اینکه محصولات Orthomol واقعا کارایی دارند، وجود دارد؟

ترکیب این محصولات براساس ضوابط علمی تعیین شده که این ضوابط از مطالعات و بررسی هایی که بر روی کاربرد مکمل های ضروری و تاثیر آنها در حوزه های مختلف انجام شده، بدست آمده است. در بسیاری از محصولات Orthomol بررسی های خاصی بر روی اثرات خاص آنها صورت گرفته است. ما از همکاری متخصصانی با اطلاعات مرتبط بهره مند هستیم و متاسفانه به دلایل قانونی نمی توانیم مطالعات صورت گرفته را در اختیار افرادی که در زمینه ی علمی یا دارویی هیچگونه تخصصی ندارند، قرار دهیم.

چرا محصولات Orthomol قیمت بالایی دارند؟

Orthomol بر روی کیفیت مواد اولیه، بهبود و توسعه ی فرآیندهای تولید محصولات که با بالاترین استانداردهای کیفیت اروپایی در صنایع غذایی مطابقت دارد و نیز بر روی تولید محصولات در خود کشور آلمان سرمایه گذاری کرده است. ما به طور داوطلبانه  سیستم مدیریت کیفیت خود را تحت نظارت و ارزیابی شرکت فنی کنترل کیفی آلمانی (TUV Rheinland) قرار داده ایم که به صورت فواصل منظم ما را ارزیابی می کند. ما قادریم تک تک محصولات خود را تا برگشت به نقطه ی آغاز ردیابی کنیم و مشتریان ما می توانند این روند را برای هر محصول با استفاده از کدی که بر روی بسته بندی درج شده، چک کنند. علاوه بر این ما بر روی تجربه ی متخصصان و خدمات خاص علمی پژوهشی سرمایه گذاری کرده ایم. تیم ما شامل متخصصان دارویی، دانشمندان علوم طبیعی و متخصصان تغذیه هر ماه به سوالات پزشکان، داروسازان و مشتریان زیادی  پاسخگو هستند.

آیا ممکن است با پیروی از یک برنامه ی غذایی سالم، تمام مکمل های ضروری مورد نیاز بدن تامین شود؟ 

بله، تا زمانی که سالم هستید نیاز خاصی به مکمل های ضروری ندارید. هرچند باید مراقب باشید تا همیشه مواد غذایی مختلف و متعادل شامل همه ی انواع خوراکی ها را به مقدار کافی و لازم از محصولات غذایی تازه و طبیعی مصرف کنید. در مورد کسانیکه بیمار هستند و یا دوره ی نقاهت و بهبود از بیماری را می گذرانند و نیز آنهایی که در دوره ی خاصی از زندگی هستند مانند دوره ی بارداری، به شدت و به طور حتم به مصرف مکملهای ضروری نیاز دارند که مسلما توسط برنامه ی غذایی روزانه تامین نمی شود. بررسی های تغذیه ای که توسط دولت فدرال آلمان* انجام شده نشان می دهد که تعداد زیادی از مردم آلمان مقدار کافی از مواد لازم و ضروری را از طریق برنامه ی غذایی روزانه دریافت نمی کنند. بنابراین در این موارد مصرف مکمل های ضروری لازم است. 

* بررسی ملی بر روی عادات غذایی – Verzehrsstudie دوم، بخش ۱، منتشر شده توسط وزارت فدرال غذا، کشاورزی و حمایت از مصرف کننده؛ بررسی ملی بر روی عادات غذایی – Verzehrsstudie دوم، بخش۲، منتشر شده توسط وزارت فدرال غذا، کشاورزی و حمایت از مصرف کننده

 

عملکردها و فواید مکمل های ضروری چه هستند؟

مکمل ها از نظر ویژگی ها و ساختار های متفاوت، تعداد بسیار زیاد و مختلفی دارند که توسط اداره ارزیابی امنیت غذایی اروپا (EFSA) تایید شده است. در بخش سلامتی سایت Orthomol لیستی از مهمترین مکمل های ضروری تحت عنوان ویتامین ها، مواد معدنی و … وجود دارد که تمام توضیحات آنها مطابق با ضوابط و الزامات EFSA است.

 

آیا مواد لازم و ضروری در محصولات Orthomol به راستی توسط بدن جذب می شوند و یا ممکن است مانع جذب یکدیگر شوند؟

درست است که برخی از مواد مکمل های ضروری مانند آهن و کلسیم هر دو به یک روش متابولیکی جذب می شوند و در مواقعی که مقدار نامساوی داشته باشند، در طول متابولیسم بر روی جذب همدیگر اثر دارند. البته در محصولات Orthomol مقدارهای متوازن و معادل ترکیبی وجود دارند که سبب می شود مواد برای جذب با یکدیگر رقابت نداشته باشند. باید توجه داشت که بالابردن دوز مصرفی، مقدار جذب را افزایش نمی دهد. برخی مکمل های ضروری (مانند ویتامین C و ویتامین E) عملکرد یکدیگر را کامل می کنند و هنگامیکه با هم به عنوان یک تیم کار می کنند موثرتر هستند.

به چه دلیل محصولات Orthomol شکل های دارویی متنوعی دارند؟

محصولات Orthomol به چهار شکل مختلف وجود دارند. زمانیکه ترکیبات دارویی مختلف و متفاوت هستند شکل های داروها متفاوت و گوناگون می شوند. گوناگونی محصولات Orthomol بر اساس قوانین دارویی مکمل های ضروری اورتومولکولی است که مشخص کرده بجای استفاده از تنها یک ماده از ترکیب موثر چند ماده ی ضروری استفاده گردد. این امر به آن دلیل است که بسیاری از مکمل های ضروری عملکرد یکدیگر را تکمیل می کنند مانند ویتامین C و ویتامین E.

 

آیا محصولات Orthomol بدون ید موجود است؟

اگر طبق دستور دکتر از مصرف ید اضافی منع شده اید، کافیست با ما تماس بگیرید تا محصولات بدون ید خود را به شما معرفی کنیم.

 

آیا محصولات Orthomol حاوی گلوتن هستند؟

محصولات Orthomol فاقد گلوتن هستند ( مطابق تعریف مستندات غذایی WHO و FAO، بیشترین مقدار گلوتن در ۱۰۰ گرم محصول نهایی باید ۰٫۰۰۲ گرم باشد). این اطلاعات در بروشور همراه  هر محصول در بسته بندی آن وجود دارد. در صورت وجود هرگونه سوال لطفا با بخش خدمات مشتریان به آدرس ایمیل info@orhtomol.de مکاتبه نمایید.

 

آیا محصولات Orthomol حاوی فروکتوز هستند؟

بسته به شکل محصول، برخی از محصولات فروکتوز دارند. در صورت وجود هرگونه سوال لطفا با بخش خدمات مشتریان به آدرس ایمیل info@orhtomol.de مکاتبه نمایید.

 

آیا محصولات Orthomol بدون لاکتوز هستند؟

محصولات Orthomol فاقد لاکتوز هستند ( مطابق توصیه ی جامعه شیمی آلمان (GDCh)، بیشترین مقدار فروکتوز در ۱۰۰ گرم محصول نهایی باید ۰٫۰۰۱ گرم باشد). این اطلاعات در بروشور همراه  هر محصول در بسته بندی آن وجود دارد.